آموزش نصب ماد

آموزش نصب ماد های بازی Victoria 3

آموزش ویدیویی نصب مادهای بازی Victoria 3


آموزش متنی نصب مادهای بازی Victoria 3

ابتدا به پوشه ماد بازی بروید: ( اگر پوشه ماد وجود نداشت آن را بسازید. اسم پوشه حتما mod با m کوچک باشد.)

\My Documents\Paradox Interactive\Victoria 3\mod

ماد مورد نظر خود را از وب‌سایت دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید. در پوشه ماد مورد نظر یک فایل با نام “Descriptor.mod” وجود دارد، نام آن را به نام پوشه ماد تغییر دهید و سپس آن را به پوشه اصلی ماد بازی منتقل کنید. مانند ویدیو زیر

به ماد مورد نظر یک فایل با نام “Descriptor.mod” وجود دارد، نام آن را به نام پوشه ماد تغییر دهید و سپس آن را به پوشه اصلی ماد بازی منتقل کنید. مانند ویدیو زیر:

با استفاده از NotePad یا هر نرم افزار دیگری فایل .mod را که به بیرون منتقل کردید را ویرایش کنید، فقط این خط را ویرایش کنید: (blorg یک مثال است)

“archive=”blorg.zip
به
“path=”mod/blorg

اگر archive وجود نداشت در هر کجا که می‌خواهید یک Path اضافه کنید.

 

فراموش نکنید که حتما تغییرات را سیو کنید. بعد از آن وارد پوشه بازی شده و لانچر بازی را اجرا کنید، قبل از اجرای لانچر فایل launcher settings را ویرایش کنید و از steam به gog یا pdx تغییر دهید. نام لانچر dowser می‌باشد. همچنین در صورت وجود هرگونه مشکل در اجرای لانچر، به آموزش زیر مراجعه کنید:

حل مشکل لانچر بازی های پارادوکس

بعد از باز شدن لانچر شما باید با تصویر زیر و یا با حالت دیگری از آن مواجه شوید، در هر دو حالت هیچ فرقی وجود ندارد، تنها تفاوت این است که در لانچر حالت اول شما باید به دنبال سربرگ Mods بگردید و در لانچر حالت دوم که عکس زیر می‌باشد باید بر روی Playsets کلیک کرده تا وارد بخش نمایش داده شده در تصویر زیر شوید.
بعد از انجام مرحله 1، شما اکنون باید مد را به لیست خود اضافه کنید، برای اینکار بر روی Add More Mods کلیک کنید، یک صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در این صفحه باید مد برای اضافه کردن به لیست وجود داشته باشد ، اگر مدی نبود یعنی اینکه شما path را به درستی تأیین نکردید و باید به عقب برگردید و مشکل را برطرف کنید.
بعد از انجام مرحله 2 اکنون به مراحله نهایی میرسیم، در مرحله 3 شما باید تیک مد‌ها را زده و بعد از آن بازی را از طریق لانچر اجرا کنید، همچنین اگر به هر دلیلی نتوانستید از طریق لانچر بازی را اجرا کنید، می‌توانید مد را در لانچر روشن کرده، لانچر را بسته، و بازی را بدون لانچر اجرا کنید، بعد از باز شدن بازی مشاهده می‌کنید که مد به درستی فعال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *